0535 200 26 00
ayder-turu uzungol-turu borcka-karagol-turu batum-turu gito-badara-turu pokut-sal-yayla-turu sumela-turu mavigöl-turu huser-turu elevit-turu arapdüzü-turu
Biz Kimiz Duyurular Bize Ulaşın
Rize Tours olarak 15 yılı aşkın bir süredir Rize yayla turları, günübirlik karagöl, ayder, uzungöl, batum'a turlar düzenliyoruz. Sizler için en uygun ve ucuz tur imkanlarını kaliteli hizmet anlayışımızla sürdürmekteyiz. Firmamız uzman şöför kadrosu, güvenilir bakımlı son model araçları, konusunda uzman tur operatörleriyle sizlere en kaliteli hizmeti sunar. Ofisimiz şehir merkezinde olduğundan bizlere kolayca ulaşabilirsiniz. Rize Merkez Atatürk Caddesi No: 406

15 Eylül 2017 Cuma

GÜNÜBİRLİK AYDER TURU

Yeni sezonda sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecek. Geçen sezon bölgenin en çok tur kaldıran firması ünvanını bizlre kazandırdığınız için sizlere teşekkür ederiz. Ayder Yaylası Turu Farklı konsept ve yeniliklerle sizlerle beraber olacak, keyifli günübirlik veya Konaklamalı Ayder Yayla Turlar'ında birlikte olacağız. Sevgili Misafirlerimiz En Uygun Ayder Zilkale Şenyuva Köyü Turu'muza hoşgeldiniz. Günübirlik Ayder Turu muz boyunca hayırlı yolculuklar diler keyifli bir zaman geçirmenizi dileriz.

Ayrıca kendine zaman ayırıp bizi tercih ettiğiniz için de sizlere teşekkür ederiz; Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.

Güvenilir kesin hareketli günübirlik turlarımızdan saat 9′da rize merkez kalkışlı Ayder Zilkale Turu‘muzda ilk durağımız Osmanlı Köprüsü Şenyuva Köyü oluyor, isteğe bağlı ziplayn keyfi isteyenler 15 tl karşılığında bu adrenalını yaşayabilir. Sonrasınaki durağımız Zilkale ve Pokut Şelalesi oluyor. Son olarak Ayder Yaylası’na varıyoruz. Yaklaşık 9 saat sizlerle beraber olacağız bu 9 saat içinde kendinizi çok keyifli enerjik ve huzurlu hissedeceksiniz.

AYDER TURUNA NASIL KATILABİLİRİM?

Yapmanız gereken şey 0535 200 26 00 numaralı telefondan ücretsiz rezervasyon yaptırmak. Tur ücretini kesinlikle peşin talep etmiyor, kredi kartı bilgileri, EFT veya havale gibi işlemlerle sizleri yormuyoruz. Ücreti ise tura katılım günü araca binerken ödüyorsunuz. Sizden ricamız; önceden yaptırmış olduğunuz rezervasyonu iptal etmek için 24 saat önceden tarafımıza bildirmeniz.

Rize Merkez Kalkışlı Ayder Tur Ücreti Kişi Başı 45 TL’dir.


TURA DAHİL OLANLAR

- Ulaşım
- Müze girişleri ve Ören Yeri Girişleri
- Rehberlik Hizmeti

TURA DAHİL OLMAYANLAR

- Yemek
- Ayder Milli Park Giriş Ücreti

- Tur Başlangıç Saati : 9:00
- Tur Bitiş Saati : 18:00

Turlarımız Rize Merkezdeki ofisimiz önünden sabah saat 09:00 ‘ da hareket edecektir. Turumuzun aksamaması için lütfen 08:45’de acentemizin önünde olmanızı önemle arz ederiz.

Sizlere hazırladığımız ufacık hediyelerle turumuz müzik eşliğinde başlıyor. Sırasıyla Çayeli , Pazar ilçelerini geçtikten sonra Ardeşen’e varıp Çamlıhemşin yoluna sarpmak üzereyken Fırtına kenarının yanına bulunan Rize’nin simgesi haline gelen muhteşem Atmaca Heykeli önünde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Molamızın ardından Çamlıhemşin ilçenin olan ve turumuzun ilk durağı olan Şen Yuva Köyüne gitmek için yol alıyoruz . Şen Yuva Köyü ; köyün eski kahvesi restore edilerek Kahve Çinçiva adinda dinlenme, yeme içme merkezi haline getirilmiştir. ” Sevdaluk ” dizinin bu köyde çekilmiştir. Sevdaluk dizisine damga vuran kemer köprüye geldikten sonra bol bol anı biriktirmeyi unutmayın.

ŞENYUVA KÖYÜ

Fırtına deresi üzerinde bulunan Şenyuva köprüsü bir kemer köprüdür.Kemer köprüsü denmesinin sebebi kemeri aldırmasından gelir ve tek gözlüdür. Köprü 1696 Yılında yapılmıştır.Kemer köprünün üstünden yürümek bambaşka bir his uyandırıyor size hele ki fırtına deresi ayaklarının altındaysa.El değmemiş doğasıyla Şenyuva köyü tamamen doğanın insana sunduğu hediye desem yalan olmaz sanırım.

ZİL KALE

Rize’nin en büyük 2. kalesi olan Zil Kale’ye doğru yol alıyoruz.Zil Kale’yi gördüğünüzde büyülenmemek elde değil muazzam bir konumda olan Zil Kale deniz seviyesinden 750 Metre yüksekliğindedir.Zil Kale giriş ücreti yetişkinler için 2,5 TL çocuklar içinse ücretsizdir.

Osmanlı dönemindeki adı Zir Kale olup “aşağı kale” anlamına gelmektedir. Kalenin ilk kez Rize kalesi ile eş zamanlı olarak 5 – 6. yüzyıllarda ahşap bir yapıyla inşa edildiği tahmin edilmekte. Taş zeminli mevcut kale 13. yüzyılda yapılmış.

Bizans döneminde doğu yönünden gelebilecek tehlikelere karşı bir gözetleme kalesi olarak kullanılmış. Osmanlı döneminde ticari ve askeri açıdan önemli olan doğu yolunun gözetlenmesi ve ticaret kervanlarının konaklaması amacıyla hizmet etmiştir.

Kale-i Bala, Ciha Kalesi, Pazar Kız Kalesi ve Rize Kalesinden oluşan dört önemli haberleşme merkezi arasında kilit noktada yer almaktadır.

PALOVİT ŞELALESİ

Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. 15 metre yükseklikten köpük köpük çağıldıyor . Şelalenin yanına doğru gitmeye çalışırken yanına mutlaka yağmurluk almayı unutmayın 100 Metre ötesinden bile ıslanabilirsiniz.Tabi Palovit Şelalesinde islanmak keyif vericidir mutlaka ıslanın.

AYDER YAYLASI

Ayder Yaylamıza güzel bir fotoğraf ile paylaşayım bur görüntüyü orada canlı canlı yaşayabilirsiniz. Muazzam bir doğası ve inanılmaz bir havası var bol bol oksijen depolayabilirsiniz.Eşsiz güzelliğinin yanında kaplıcaları ile yurt dışından bile turist çekiyor.

Ayder Yaylamızda yemek molası veriyoruz burada yöresel yemeğimiz olan Muhlama yiyebilir veya fırtına deresinde tutulmuş organik alabalığı organik tereyağımızla beraber yiyebilirsiniz.